Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Draf cards: XYZ Aliance
kony_ dňa 16/09/2014 18:09
Draft Cards

 

 

Draft cards:
XYZ Aliance

 

 

Duelist Aliance je najnovší Booster pack vydaní 14. Augusta 2014. Ku podivu však booster obsahuje iba 5 XYZ monštier, čo je oproti predošlým booster packom omnoho menej. Za to však väčšina z nich nájde také všeobecné využite ako napríklad Number 101: Silent Honor ARK.

 

Number 58: Burner Visor je XYZ monštrum Pyro-type FIRE. Jeho Rank je 4 a pre zvolanie vyžaduje iba 2 monštrá. Dá sa povedať že je jedným z mála XYZ monštier, ktoré neaktivujú svoj efekt odhodením materiálu. Jeho efekt je podobný Uninon monštrám, a teda ho môžete equipnúť na iné monštrum, alebo znova privolať do útočnej pozícii. V podstae však nemám obranný efekt pre equipnuté monštrum ako je to zvykom pri spomínaných Uninon monštrách.  AK je však equipnutý na monštre, toto monštrum môže útočiť na vášho súpera priamo, ak ublíži vášmu nepriateľovi, odhodením jedenej karty za vašej ruky uberiete 500 damage vášmu súperovi naviac.

 

Keďže na aktivovanie nepotrebujete žiadne materiály je dobré využiť kartu XYZ Gift, pre potiahnutie 2 kariet, alebo XYZ Energy pre zničenie súperovho monštra, tak aby tieto materiály nezišli na zmar. Taktiež ho môžete použiť práve s monštrom Kurivlot a ľahko privolať monštrá Ranku 1 a následne equipnúť toto monštrum na ne. S využitím Rank-up Magic karty je možné ľahko privolať XYZ monštrum Hazy Flame Basiltrice. Samozrejme však toto monštru výborne pracuje aj s inými FIRE/Pyro monštrami, kde svoje uplatnenie nájde hlavne u Volcanic archetype. U Jurrac monštier zase zaručí priami útok s veľmi vysokým damage. Okrem týchto monštier však táto karta nájde aj využitie u Bujin Archetype, pri ktorom môžete posielať z ruky Bujin karty, ktoré aktivujú svoj efekt v hrobe. Keďže však efekt  discartovania slúži ako cost, svoje využitie nenájde v Dark World balíčkoch.

 

Pilgrim Reaper je XYZ monštru Ranku 6. Je to DARK Zombie-type monštrum, ktorého ATK/DEF sa odvíja od počtu DARK monštier v oboch hroboch. Je to veľmi nepraktický efekt, hlavne ak váš súper nepoužíva žiadne DARK monštrá. Na druhú stranu však po odhodení jedného XYZ materiálu pošle 5 kariet z oboch vašich balíčkov do hrobu. To je výhodne samozrejme u Bujin balíčkoch, alebo pri Laval archetype, či pre samotné Zombie-type balíky. Táto karta sa dá veľmi dobre využiť pri archetypu Vampire, keďže väčšina týchto monštier je práve DARK atribútu a v kombinácii s Vampire Kingdom dáva možnosť ničiť karty. Karta sa tak dá ľahko privolať pomocou Vampire Grace a Vampire´s Curse. Svojim efektom vytvára tiež príležitosť pre odseknutie Exodia balíčkov. Po použití Rank-Up-Magic Astral Force môžte privolať celkom neznámu no kartu s výborný efektom  a to XYZ monštrum Number 23: Lancelot, Ghost Knight of the Underworld.

 

Castel, the Skyblaster Musketeer je XYZ monštrum Ranku 4. Je to WIND Winged Beast-type monštrum a pre jeho zvolanie potrebujete 2 monštrá. Toto monštrum je práve to, ktoré sa z celého sortimentu monštier v Duelist Aliance tešil asi každý lepší hráč, pretože jeho efekt má také široké využitie proti monštrám súpera, ako žiadne z XYZ monštier, ktoré sa dali tak ľahko privolať. Po odhodený 1 XYZ materiálu, môžete prevrátiť jedno súperovo monštrum tvárou nadol a po odhodení 2 XYZ materiálov, môžete zamiešať jedno súperovo monštrum priamo do jeho balíka. Po aktivovaní efektu je možné túto kartu skombinovať práve s Continous Trap efektom Moon Dance Ritual, ktorá zruší všetky efekty monštier na poly. Táto karta má oproti Number 101: Silen Horn ARK práve tú výhodu, že je karta poslaná späť do balíčka, pričom ak sa stane materiálom ARKA po jeho zničení je poslaná do súperovho hrobu, kde sa môže efekt tohoto monštra aktivovať. Ako napríklad u Grapha, Dragon Lord of Dark World.V tom istom prípade je taktiež výhodnejšia aj voči karte Diamond Dire Wolf. Oproti monštru Lightning Chidori je zase výhodnejšia v tom, že sa dá zvolať v akomkoľvek balíčku a nepotrebuje pre zvolanie špecifický typ monštra. Čo sa týka Maestroke the Symphony Djinn je táto karta veľmi otázna. Rozhodnúť sa však dá podla toho, či sa potrebujete monštra nadobro zbaviť, alebo ho len potrebujete zabaviť na jedno kolo. So samotným Castelom, však máte väčšiu šancu, že obrátenú kartu zničíte v súboji kvôli jeho vyššiemu útoku.

 

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist