Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
III. Yu-gi-oh! 5D's
kony_ dňa 20/10/2012 00:52

Yu-Gi-Oh! 5D’s je druhým spin-offom pôvodnej Yu-Gi-Oh! série. Seriál sa začal v Japonsku vysielať 2. Apríla 2008 na TV Tokyo a ukončil svoje vysielanie 30. Marca 2011. 

 

Seriál sa odohráva v budúcnosti, nie je presne definované koľko času prešlo od série GX ale vzhľadom na to že v seriály aktívne figuruje minimálne jedna postava z pôvodnej série, dá sa predpokladať rozdiel približne 20 rokov od ukončenia Yugiho príbehu. Príbeh sa sústredí na mesto Neo Domino, kde sú ľudia rozdelený do dvoch tried. Sattelite – trieda ľudí žijúcich v osadách, bojujúcich o prežitie na ostrove oddelenom od hlavnej časti mesta a štandardnú triedu žijúcu v hlavnej časti mesta. Obyvatelia Neo Domino využívajú obyvateľov Satelitu ako pracujúcu triedu na triedenie odpadu či prácu v rôznych fabrikách. Obyvatelia Satelitu nemajú povolený prechod do Neo Domino za žiadnych okolností. 18 ročný chlapec zo Satelitu Yusei Fudo má za cieľ dostať sa do Neo Domino a poraziť svojho rivala Jacka Atlasa. Jack je duelovým šampiónom vďaka čomu nesie titul „Kráľ“. Dva roky pred začiatkom série bol Jack rovnako ako Yusei obyvateľom Satelitu. Yusei postavil svoj vlastný Duel Runner – špeciálny druh motorky určenej na hranie Duel Monsters, Jack tento Duel Runner Yuseiovi ukradol spolu s jeho najsilnejšou kartou a utiekol do Neo Domino kde sa stal kráľom. O dva roky neskôr Yusei postavil nový Duel Runner s cieľom nájšť Jacka, poraziť ho a získať naspäť svoju kartu Stardust Dragon.

Po príchode do Neo Domino sa Yusei okamžite stretne s Jackom a starý rivali si chcú svoj súboj raz a navždy rozhodnúť. Počas duelu sa obom na ruke objavý červené žiariace znamenie a nad mestom sa objaví gigantická silueta červeného draka. Od tohoto momentu sa obaja svojou cestou dozvedia že sú súčasťou niečoho oveľa väčšieho a ich úlohou nie je zachrániť iba seba ale celý svet.

 

Prvá časť príbehu 5Ds sa zameriava na preskúmanie tém ako rozdeľovanie ľudí na triedy, segregácia či diskriminácia. Druhá časť rozoberá to ako naše akcie v minulosti môžu ovplyvniť prítomnosť, pričom tretia časť príbehu rozoberá ako naše akcie v prítomnosti môžu ovplyvniť budúcnosť.

 

5Ds pridalo do hry nový element, Synchro vyvolávanie, Synchro príšery a Tuner príšery. Na privolanie Synchro príšery je nevyhnutné mať na ploche Tuner príšeru a obyčajnú príšeru, kde súčet ich Úrovní musí byť rovný privolanej Synchro príšere. Viac o tejto mechanike nájdete v sekcii s pravidlami.

Yu-Gi-Oh! 5D's môžete na Slovensku sledovať na: crunchyroll.com

 

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 2

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist