Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
I. Yu gi oh!
kony_ dňa 18/10/2012 21:41

 

Yu-Gi-Oh! (doslova Kráľ Hier) je Japonská manga séria zaoberajúca sa hraním hier. Príbeh aj kresbu robil autor Kazuki Takahashi sám. Séria vychádzala od 30. Septembra 1996 až do 8. Marca 2004. Príbeh sleduje mladého chlapca menom Yugi Muto ktorému sa podarí zložiť 3000 rokov starú hádanku Millenium Puzzle, vďaka čomu v sebe prebudí svoje gamblerské alter-ego ktoré využíva hry na vyriešenie Yugiho rôznych problémov.

 

Yu-Gi-Oh! podporilo vznik dvoch anime sérií. Prvá séria (medzinárodne známa ako nultá séria) bola produkovaná štúdiom Toei

 Animation od 4. Apríla 1998 až do 10. Októbra 1998. Avšak kvôli veľkému množstvu násilia a hazardu táto séria nikdy nebola licencovaná mimo Japonska. Druhá anime séria bola vytvorená pod záštitou štúdia NAS a animavaná štúdiom Gallon pod názvom Yu-Gi-Oh! Duel Monsters, vysielaná bola od Apríla 2000 až do Septembra 2004 na TV Tokyo. Od tej doby bolo vytvorených mnoho Anime a Manga spin-off sérií. Väčšina týchto sérií sleduje postavy hrajúce proti sebe fiktívnu hru Duel Monster pri ktorej sa postavy snažia vyriešiť svoje nezhody či zachrániť celý svet. Duel Monsters je predlohou pre skutočnú kartovú hru Yu-Gi-Oh ktorú poznáme u nás. Od roku 2018 je Yu-Gi-Oh! jednou z najviac zarábajúcich značiek na svete.

 

Príbeh sa odohráva okolo mladého chlapca menom Yugi Muto. Yugi miluje hry, je malého vzrastu a nemá rád konflikty, vďaka čomu je často cielom šikany. Jedného dňa sa mu podarí poskladať 3000 rokov starý hlavolam Millenium puzzle vďaka čomu v sebe prebudí alter ego prastarého faraóna ktorého prezýva Yami. Yami sa na rozdiel od Yugiho nenechá šikanovať a väčšinu konfliktov rieši hraním hier, pričom často stavia svoj život na stôl ako súčasť stávky.

 

Jedného dňa sa Yugi stretne v dueli so svojim spolužiakom Seto Kaibom ktorý je dedičom multimiliardovej firmy. Yugi porazí Kaibu v hre Duel Monsters a Kaiba od tej doby túži po pomste. Po ich druhom stretnutí sa séria stáča do série Duel Monster kde sa väčšina príbehu odohráva okolo tejto fiktívnej hry. Yugi a Yami zistia že Duel Monsters je hra ktorá sa hrala už v starom Egypte a ak chce Yami získať naspäť svoje spomienky a zistiť prečo je vlastne naspäť vo svete živých, musí získať 3 karty Egyptských bohov a zozbierať zvyšok Artefaktov Milénia, podobným jeho Millenium Puzzle. Čo však nie je úplne jednoduché pretože Artefakty Milénia v sebe ukrývajú temnotu aj rôzne tajné schopnosti ktoré sa snažia mnohý ľudia zneužiť vo svoj prospech.

 

Keď Takahashi prvý krát plánoval svoju mangu, chcel nakresliť hororový príbeh. Nakoniec jeho projekt skončil ako manga o hrách, niektoré elementy hororového príbehu zostali. Takahashi mal v pláne použiť súboj ako prioritnú tému príbehu ale bolo pre neho náročné vymyslieť niečo originálne, preto prišiel s nápadom vytvoriť bojovú mangu kde hlavný charakter nikdy nikoho neudrie a tak prišiel s nápadom hier ktoré pre neho boli ako koncept oveľa jednduchšie na spracovanie.

Keď sa v jednom z interview spýtali Takahashiho či chcel mladým čitateľom priblížiť svet hier, Takahashi odpovedal že jednoducho pracoval s „vecami ktoré ho bavili“ a že to mohlo mať za následok že sa čitatelia chceli zoznámiť s rôznymi druhmi hier. Tiež povedal že niektoré hry ktoré použil v sérii si sám vymyslel. Takahashi tiež často prízvukuje dôležitosť „komunikácie medzi ľuďmi“ ktorá prichádza s hraním stolových hier a nie je na rovnakej úrovni pri hraní počítačových hier pretože má pocit že kvalitná komunikácia nie je možná cez internet. (Podotýkam že Yu-Gi-Oh! vzniklo v roku 1996 pozn. redakcie.)

Takahashi mal odjakživa záujem o hry, tvrdí o sebe že nimi bol v detstve posadnutý a stále sa o ne vo veľkom zaujíma v dospelosti. Pre neho sa hráč stáva hrdinom. Preto chcel založiť príbeh Yu-Gi-Oh okolo takýchto hier.

Yugi bol slabý chlapec ktorý sa stal hrdinom vždy keď hral hry. Priateľstvo je tak silnou témou príbehu že mená dvoch hlavných postáv „Yugi“ a „Jonouchi“ sú hrou so slovom „yujo“ (友情) čo znamená priateľstvo. Tiež „Henshin“ čo znamená tranformácia, verí že každé dieťa by chcelo mať schopnosť premeniť sa na niekoho iného. Yugiho „henshin“ pre neho bolo jeho alter ego „Yami Yugi“ alebo Temný Yugi ktorý bol mocným, neporaziteľným hráčom hier.

Takahashi povedal že kartová hra mala najväčší vplyv na publikum pretože evokovala najväčšie množstvo reakcií od čitateľov. Do vtedy Takahashi neplánoval aby sa kartová hra objavila v mange viac ako dva-krát.

Takahashi taktiež tvrdí že „pozitívna správa“ pre čitateľa je že každý človek chová v sebe „silné ja“ (ako ľudský potenciál) a keď sa dostane do núdze, jeho „skryté ja“ sa môže predrať na povrch. Dodal že je to veľmi často opakujúca sa téma v príbehu.

Editor Anglickej verzie, Jason Thompson, povedal že preklad Yu-Gi-Oh! mangy  nebol úplne koordinovaný takže sa spoločnosť Viz rozhodla použiť čo najviac pôvodných mien a zároveň sa snažili zachovať témy obsiahnuté v mange. Thompson povedal že vďaka tomu manga zostala takmer identická originálnej predlohe. Keďže podľa Thompsonových slov mangu čítali hlavne „8 ročný chlapci (a pár úžasných dievčat)“ a preto že séria bola na internete vo veľkom braná ako „mainstreamová“, dostal Thompson prekvapujúco veľkú slobodu pri editácii. Preto tiež prehlásil že dúfa v to že túto výsadu príliš nezneužil. Mnoho Amerických fanúšikov bolo veľmi prekvapených keď čítali volume 1-7 pretože tieto príbehy neboli v USA nikdy odvisielané. Takahashi dodal „Ten príbeh je celkom násilný že?“.

 

Yu-Gi-Oh! Duel Mosnters môžete na Slovensku sledovať na: crunchyroll.com a netflix.com

 

 

 

 

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist