Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
V. Slovník pojmov
isis dňa 29/06/2009 09:35

 

Slovník pojmov

 

Attack Directly - Útok priamo
Útok priamo je myslené keď príšera útočí do vášho súpera priamo aj keď má príšeru v obrane. Súper stratí toľko životov koľko mala útočiaca príšera ATK-útok. Niektoré príšery majú špeciálne vlastnosti ktoré im dovoľujú útočiť priamo bez toho aby museli najprv útočiť na príšery v obrane.

Banished Cards (Previously Remove from Play) - Odstránenie kariet
Karty sú obyčajne posielané do hrobu. existujú však efekty kariet, ktoré ich môžu úplne odstrániť z hry a tak ich separovať od hrobu.

Battle Damage - Bojové poškodenie 
Battle damage znamená poškodenie na hráča alebo monštrum z dôsledku súboja počas Bojovej fázy.Toto je rozdielny damage ako efekt monštra, spell alebo trap karty.

Cards on the Field - Karty na hracej ploche
Keď je na karte napísane slovíčko "Cards on the Field" sú tým myslené všetky karty na hracej ploche okrem balíčka, extra balíčka a graveyardu - cintorína.

Control - Ovládnutie
Hráč, ktorý má práve pod kontrolou kartu sa nazýva "Ovládnutie". Karty na tvojej strane sú pod tvojou kontrolou ale ak protivník ti vezme kartu pod svoju kontrolu efektom karty je premiestnená na stranu protivníka. Ak je karta znicená, je buď poslaná do graveyardu - cintorína, do ruky alebo do decku je navrátená vlastníkovi.

Deck - Balíček 
Je to počet kariet ktorých minimálne musí byť 40 a maximálne koľko len uznáte za vhodné.

Destroy - Zničenie
Zničenie je keď je karta poslaná do Graveyardu - cintorína počas súboja medzi monštrami alebo efektom kedy je karta zničená. Ak je karta vrátená z poľa na ruku alebo do decku alebo poslanie monštra ako daň obety nie je považovaná za zničenú!!!

Discard - Diskartovanie
Znamená odhodnenie kariet z ruky do hrobu. To sa stáva väčšinou kvôli aktivácii efektov, alebo ak máte počas End Phase vela kariet na ruke

Draw Count - Počet ťahov
Počet ťahov na efektoch ako "zakaždým ťaháš kartu/ty" je počet za 1efekt. Príklad: ak "ťaháš 2karty" je počítané ako 1ťah. Nemyslí sa to koľko kariet si ťahal ale je to považované ako efekt.

Effect of Cards - Efekt kariet
Efekt karty je špeciálna schopnosť napísaná na karte, ako aj efekt Spell, Trap alebo Efektového monštra. Platenie dane alebo zničenie monštra ako výsledok v boji nie je súčasťou v efekte karty.

Equip - Nasaď
Okrem Equip Spell kariet, majú niekotré Trap karty a monštrá efekt, ktorými sa dokážu nasadiť na iné monštrum. V tomto prípade sa stávajú Equip kartami a majú rovnaké pravidlá ako Equip Spell karty

Equiped monster - nasadnúté mošntrum
Ak je monštrum nasadené na monštrum, presunie sa do Spell a Trap zóny. Nasadnuté monštrum je monštrom na ktoré je nasadená karta. ak je otto mošntrum zničené alebo otočené tvárou nadlo, nasadená karta je poslaná do hrobu.

Excavate - odhalenie
Niekotré efekty obsahujú slovo Excavate. V taktomto prípade odhalíte určené množstvo kariet obom hráčom a potom presuniete tam kam určučuje efekt. Ak su karty odhalané, sú stále brané
ako karty v balíčku. 

Original ATK or DEF - Skutoční útok ATK alebo obrana DEF 
Skutočný ATK alebo DEF je číslo útočných bodov vytlačených na karte monštra. Súčasťou nie je zvyšovanie z Equip spell kariet alebo ďalšieho efektu. Ak je "?" napísaný v ATK alebo DEF, skutočný ATK alebo DEF je považovaný za nulový.

Pay a Cost - Zaplatenie dane
Platenie dane znamená akciu ako odhodenie z ruky alebo poslanie karty z poľa do Graveyardu - cintorína z ruky alebo zaplatenia životných bodov LP na povolanie monštra, alebo aktivovanie efektu. Musíš platiť každý cost pre vykonaním aktivácie karty. Ak je aktivácia karty negovaná, nemôžeš vrátiť cost, ktorý si zaplatil.

Piercing Battle Damage - Škodiť prienikom
Niekotré monštrá majú efekt, ktromý môžu škodiť prienikom a kútočia na monštrá v DEF pozícii. V takomto prípade sa rozdiel medzi hodnotami ATK vášho monštra a DEF súperovho monštra odoberú od života vášho súpera

Random - Náhodne
Ak je  na karte napísané slovo Random, nie je presne určené pravidlo ako náhodne vybrať jednu kartu. Obaja hráči by však nemali vedieť poradie týchto kariet

Reveal - Ukáž
Ak karta disponuje efektom, ktorý má ukázať karty vo vašej ruke, na ploche alebo Decku ukážete ich vášmu súperovi bez toho aby sa efekt tejto karty aktivoval. Väčšinou sa pri tejto akcii karty vrátia späť tam kde boli

Search Your Dek - Prehladávať svoj balíček
Vždy keď sa kativuje efekt, ktorým si pridáš určitú kartu z balíka na ruku, alebo do hrobu, alebo ho dokonca privolávate, prehladávate tak svoj balíček. Po každom prehladávaní vo svojom balíku by si mal svoj balíček premiešať a nechať ho súperovi pretnúť.

Send to the Graveyard - Poslanie do hrobu
Karta môže byť " poslaná na cintorín" rôznymi možnosťami. Zničenie karty, odhodenie karty z ruky a obetovanie monštra.

Set - vloženie, setnutie 
Uloženie karty tvárou dole je nazývané "Set". Pre monštrá, ukladáme ich tvárou dole v obrannej pozícií a nazývame to "Setnutie".

Shufle - Miešanie
Tu nie je žiadne pravidlo ako miešať svoj deck. Jedine počas miešania nesmieš vidieť karty alebo upravovať karty a potom miešať.

Tribute - Obeta
Obetovanie monštra je jediná možnosť zaplatenia za povolanie monštra alebo aktivácií efektu. Normálne je to postup poslania karty monštra do cintorína. Monštrum poslané do Graveyardu - cintorína ako obeta nie je považované za "zničené".

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist