Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
II. Ostatné pomôcky v hre
isis dňa 29/06/2009 09:22

 

II. Pomôcky v hre


1. Hracia Plocha


Hracia podložka (Game Mat) ti pomôže správne umiestniť karty počas duelu. Keď využiješ kartu, tak ju vyložiš na podložku, pričom rôzne druhy kariet sa vykladajú na rôzne zóny. Každý hráč má vlastnú podložku. Spojením dvoch podložiek počas duelu vzniká hracia plocha (field). Na obrázku vidíte príklad jednej podložky, čo predstavuje polovicu fieldu. Na duel nie je nutná podložka pokiaľ viete kde máte čo umiestniť.

 

A. Field Card Zone:

V tejto zóne sa hrajú len Field Spell karty. Každý hráč môže mať naraz na svojej strane fieldu len 1 Field Spell kartu. Ak aktivuješ novú Field Spell kartu, tak sa tvoja predchádzajúca zničí. Field Spell karta sa nezapočítava do limitu 5 kariet v tvojích Spell & Trap zónach.

B. Monster Card Zone:

Do tejto zóny sa vykladajú Monster (príšery) karty. Môžeš ich tu mať maximálne 5. Monster karty môžu byť umiestnené v týchto zónach rôznymi spôsobmi:

 

  • face-up Attack Position - obrázkom hore v útočnej pozícii (vertikálne umiestnená)
  • face-up Defense Position - obrázkom hore v obrannej pozícii (horizontálne umiestnená)
  • face-down Defense Position - obrázkom dole v obrannej pozícii (horizontálne umiestnená)

 

C. Graveyard (cintorín, hrob):

Keď sú Monster karty zničené alebo Spell & Trap karty použité, tak sa posielajú na toto miesto. Obsah oboch Graveyardov je public knowledge (verejne známa informácia) a súper sa môže pozrieť do tvojho Graveyardu kedykoľvek počas duelu. Poradie kariet v Graveyarde nemôže byť zmenené.

D. Pendulum Zone:

Na tieto zóny sa ukladajú len pendulum príšery. Pendulum karty sa dajú vyložiť do pendulum zóny iba tvárou nahor a považujú sa za Spell karty. Ak sú obsadené obe pendulum zóny, tak nemôžete vyložiť ďalšiu pendulum kartu do pendulum zóny.

E. Extra Deck Zone:

Na toto miesto sa ukladá Extra deck. Do extra decku sa môžete pozerať kedykoľvek počas hry. Táto zóna bola pôvodne vyhradená pre Fusion deck. Akýkoľvek efekt platný pre Fusion deck je teraz platný pre extra deck.

F. Spell & Trap Zone (zóna pre čarovné karty a pasce):

Spell a Trap karty sa ukladajú do týchto zón. V týchto zónach môžete mať maximálne 5 kariet. Môžeš ich aktivovať face-up alebo ich položiť face-down. Pri aktivácii sa Spell karty musia položiť do tejto zóny, preto sa nemôže aktivovať Spell karta ak sú všetky 5 zóny obsadené.

G. Deck zóna:

Na toto miesto je položený tvoj deck face-down. Hráči odtialto ťahajú karty do ruky. Ak nejaká karta vyžaduje nahliadnutie kariet v decku, tak po vykonaní efektu musíš premiešať deck a položiť ho späť do tejto zóny.

Side deck a ani banishnuté karty (karty vyradené z hry) nemajú umiestnenie na fielde.

 


2. Ostatné pomôcky


Token

Token reprezentuje príšeru, ktorá bola vytvorená efektom karty na pole. Ako Token môžme použiť oficiálne Token karty, mince, obaly na karty v podstate čokolvek pričom vieme určiť či je Token v obrane alebo útoku.

Minca (Coin)

Niektoré karty pre svoj efekt hodiť mincou. Ak hráme takéto karty mali by sme mať mincu vždy pripravenú.

Kocka (Dice)

Je to ako pri minci sú tu karty ktoré potrebujú pri svojom efekte hod mincou. Preto ak hráme takéto karty mali by sme mať kocku. Mala by stačiť 6 stená kocka.

Počítadlo (Counter)

Niektoré karty potrebujá counter na sledovanie napríklad počtu kôl, alebo levelu monštra. Ako counter môžeme použiť malé objekty napríklad papier, malé mince, žetóny či kocky ktoré sú ukladané na face-up karty.

Kalkulačka

Life Pointy sa môžu počas duelu rýchlo meniť, preto je rozumné použiť kalkulačku na ich zaznamenanie. Počas dôležitých duelov by ste mali Life Pointy písať aj na papier, aby ste mali prehľad ako sa vám menili počas duelu.

Obaly na karty

Plastové obaly na karty môžu ochrániť vaše karty pred poškodením. Použité obaly musia byť v main decku a v side decku rovnaké. Extra deck by mal mať iné obaly ako main a side deck, aby ste si ich nemýlili a nepomiešali dokopy.3. Mobilné aplikácie


Android

 

  • Yu-gi-oh! Duel astistant: aplikácia, ktorá diponuje všetkými pomocnými funkciami pre hru. Najvyužívaniejšia aplikácia. Vypočítava rozdiel životov ako vašich tak súperových. Pridáva Tokeny, Countre, môžete hodiť mincou, kockou, či počítať kolá.
  • Yu-gi-oh! Life Counter: Apolikácia pre počítanie vašich aj súperových životov
  • Yu-gi-oh! dueling AndroDisc: Aplikácia, ktorá dokáže niekotré karty preniesť do 3D podoby. Stačí namieriť mobil na kartu a ona sa zobazí v 3D
  • Card DIY: Aplikácia, pre vytvorenie vlastných kariet.
  • Yu-gi-oh: Hints and tips: aplikácia s množstvamý rád a trikov, ako jednotlivé karty môžete využiť.
  • Yu-gi-oh! Deck Builder: Aplikácia pre vytváranie balíčkov.

 

 

 

 

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist